Постинг
22.12.2024 18:42 -
Майтапчийка (+18)

Възрастната жена плевеше градината си. До нея стоеше съседското момче. Детето имаше угрижен вид. Нещо нетипично за крехката му възраст. Накрая проговори:
- Бабо Мийке, може ли да те питам нещо? Ама няма да ми викаш.
- Да, разбира се. Защо да ти се карам?! Няма лошо в това да задаваш въпроси. - усмихна се добродушно тя.
- Ами аз защо имам малка чуйка? Татко има голяма, а моята е малка. Всички ходихме на баня и аз видях.
Баба Марийка повдигна вежди изненадана от въпроса. Я го виж ти хлапака?! Още не може да казва "р", а вече го мъчат интимни въпроси. На устните й грейна дяволита усмивка:
- Ами ти си малък и затова имаш малка чуйка. Ще растеш и тя ще расте с теб. Накрая ще стане като на баща ти.
Детето въздъхна облекчено:
- И аз така си мислех.
Въпросите продължиха.
- Ами бабо Мийке, защо майка няма нищо? Аз и татко имаме чуйка, а тя няма.
Баба Марийка веднага отговори като по учебник.
- Защото вечер родителите ти не са затваряли вратата на спалнята. Котката е влязла и е изяла на майка ти чуйката.
Детето я изгледа доверчиво и кимна в знак на съгласие. Явно му звучеше логично. Доволно си отиде в къщи. По-късно се разрази буря. Но тя не беше в небето, а над главата на баба Марийка. Съседката й се караше за глупостите, които била наговорила на отрочето й.
- Забранявам ти повече да разговаряш с детето ми. - бяха последните й думи.
Баба Марийка я слушаше и се чудеше. Щом мислеше толкова за детето си, защо го бяха завели на семейна баня. Логично беше да събудят интереса му и да търси отговори.
Понеже беше майтапчийка си замълча. Само погали котката в краката си с думите:
- Я ти какви бели си правила вечер?! Сега на мен се карат!
Съседката изсъска и си тръгна вбесена.
/по действителен случай/
Вълнообразно
тия работи.
Мерси!!!
цитирайМерси!!!
krumbelosvet написа:
тия работи.
Мерси!!!
Мерси!!!
Написано е с образователна цел.:)))))))))
:-D :-D :-D :-D
цитирайcefules написа:
:-D :-D :-D :-D
По действителен случай?
Леле, ако знаеш колко котки имам!:)))
Смях се от сърце - благодаря ти, мила Кате!
Прегръдка!
цитирайЛеле, ако знаеш колко котки имам!:)))
Смях се от сърце - благодаря ти, мила Кате!
Прегръдка!
Това е доста стара история. Двете жени са починали от старост, а детето е дядо.
Интересно е как думите могат да вдъхнат живот на нещо отминало и потънало във времето.
Благодаря ти.
Прегръдка и от мен!
цитирайИнтересно е как думите могат да вдъхнат живот на нещо отминало и потънало във времето.
Благодаря ти.
Прегръдка и от мен!

