Постинг
06.10.2024 17:33 -
Борба за власт
Автор: troia
Категория: Хоби
Прочетен: 1769 Коментари: 4 Гласове:
Последна промяна: 06.10.2024 18:19
Прочетен: 1769 Коментари: 4 Гласове:
12
Последна промяна: 06.10.2024 18:19

Имало едно време една мързелива котка. По цял ден лежала, спяла, а нейната стопанката я хранела с вкусна крана. Мишките властвали в къщата. Понякога прескачали котката, дърпали я за ушите, но тя изобщо не реагирала от леност. Дошла пролетта и нещата се променили. Котката започнала да мяучи любовно. Не спяла, обикаляла дома и за разнообразие гонела мишките. Животът на малките шефове станал труден. Събрали се на мишо съвещание. Трябвало да се отърват от хищника. След дълги спорове стигнали до заключението, че единственият начин е да я отровят. Трябвало само да сложат цианид в храната й, а такъв имало в мазето. Изведнъж се оказало, че да убиеш е много лесно. След няколко дни котката изчезнала. Храната й останала недокосната. Мишоците отново се събрали на съвещание. Сега темата била: Къде е котката?
- Ами аз открехнах прозореца на кухнята и тя избяга. Нали е влюбена? По-добре да направиш добро, отколкото зло. - смутено проговорило едно малко мишле.
След време котката се появила на прага на къщата с пухкави котенца. Стопанката не я пуснала вътре, защото не искала много домашни любимци. Котката заживяла на улицата с потомството си.
И отново се възцарило предишното спокойствие. Мишките си върнали властта в къщата.
Вълнообразно
Що за стопанка, питам аз.
Радвам се, че котката е оживяла и си гледа потомството.
Кати, при мен е котешко царство също, Имам 6 малки и 2 майки в момента. И от улицата децата намират и ми носят, и от Варна ми донесоха две братчета, нямало как да ги гледат...
Веселба е вкъщи. Може скоро да покажа.
Прегръдки от мен!
цитирайРадвам се, че котката е оживяла и си гледа потомството.
Кати, при мен е котешко царство също, Имам 6 малки и 2 майки в момента. И от улицата децата намират и ми носят, и от Варна ми донесоха две братчета, нямало как да ги гледат...
Веселба е вкъщи. Може скоро да покажа.
Прегръдки от мен!
Привет!:)
Замисли ме, Кати!
Една колежка адвокат подари на съда ни картина на нея е изобразена жена с превръзка на очите, слиза в едно подземие с меч в едната ръка и везни в другата - нащо като Темида, а две птици държат превръзка пред очите и - гълъб и гарван и след като свършват стъпалата на пода на подземието до едната колона, където най-горе е гарвана има мишка. Винаги свързвам мишките и плъховете с нещо неприятно. В сериала Никита имаше една серия един мъчи Никита и и пъхна главата в клетка с плъхове, после ги подплаши с една горелка и те я изпохапаха, за да изкопчат информация от нея, тя издържа, не проговори, ама после като се опитаха да убият Майкъл с някаква отрова, забиха му иглата във врата пред очите и и тя всичко изпя и издаде къде е полевия контролен център на Отдел Едно. И беше малко разочароващо... Та мисълта ми е, за да се преодолява някак естествената антипатия от мишоците може би трябва да се обръща и концентрира поглед над хора зодия Плъх, сред които има готини. Моя малкия син е Плъхче, та гледайки него генерирам Приемане на тоя тип животинки.
И аз като Весито имам котета тая година - моите са преобладаващо черни, някъде 5-6 роди една котачка при нас. Храним си ги редовно и те подскачат в градината. създават прекрасно настроение. :)))
Надявам се, че си добре, Кате!
Прекрасни есенни дни ти пожелавам от сърце!
Ели
цитирайЗамисли ме, Кати!
Една колежка адвокат подари на съда ни картина на нея е изобразена жена с превръзка на очите, слиза в едно подземие с меч в едната ръка и везни в другата - нащо като Темида, а две птици държат превръзка пред очите и - гълъб и гарван и след като свършват стъпалата на пода на подземието до едната колона, където най-горе е гарвана има мишка. Винаги свързвам мишките и плъховете с нещо неприятно. В сериала Никита имаше една серия един мъчи Никита и и пъхна главата в клетка с плъхове, после ги подплаши с една горелка и те я изпохапаха, за да изкопчат информация от нея, тя издържа, не проговори, ама после като се опитаха да убият Майкъл с някаква отрова, забиха му иглата във врата пред очите и и тя всичко изпя и издаде къде е полевия контролен център на Отдел Едно. И беше малко разочароващо... Та мисълта ми е, за да се преодолява някак естествената антипатия от мишоците може би трябва да се обръща и концентрира поглед над хора зодия Плъх, сред които има готини. Моя малкия син е Плъхче, та гледайки него генерирам Приемане на тоя тип животинки.
И аз като Весито имам котета тая година - моите са преобладаващо черни, някъде 5-6 роди една котачка при нас. Храним си ги редовно и те подскачат в градината. създават прекрасно настроение. :)))
Надявам се, че си добре, Кате!
Прекрасни есенни дни ти пожелавам от сърце!
Ели
И при нас е котешко царство, но на улицата. Имаме осем котки, малки и големи и вечно гладни. Ще ни изядат ушите.:)) Храним ги с каквото ни остане, но определено обичат месце и кисело мляко.
Ще чакам да качиш снимки /ако имаш време/, защото твоите си живеят направо в котешкия рай. Много ги глезиш.:)
Приятно ме изненада, че се отби.
До скоро, приятелко!
цитирайЩе чакам да качиш снимки /ако имаш време/, защото твоите си живеят направо в котешкия рай. Много ги глезиш.:)
Приятно ме изненада, че се отби.
До скоро, приятелко!
Не бях се замислила, че някои хора имат антипатия и страх от мишки. Още от малка ги харесвах и исках мишка за домашен любимец. Естествено, че чух категоричното "Не!" от майка ми. После поисках хамстер, но и той ми беше отказан, защото е като мишка.:) Затова обрах от поляната щурчета в една картонена кутия и щях да си имам много домашни любимци. Те се пръснаха в къщи и цяла нощ ги ловихме. Отделно едва отървах боя, защото било голяма пакост.:) С една дума съм природолюбителка и пиша за всички животинки. Само от паяци ме е страх, но и за тях съм писала.
Идеята ми беше, че заради властта някои са готови на всичко, дори на убийство, а можеш да постигнеш целите си и с добро. В последно време гледам разни политически предавания и ме налягат разни мисли.
Благодаря ти, че се отби, Ели! Наистина зодия Плъх са готини хора. Имам лични наблюдения.:)
Благодаря ти. Здраве и много поводи за усмивки ти желая!
цитирайИдеята ми беше, че заради властта някои са готови на всичко, дори на убийство, а можеш да постигнеш целите си и с добро. В последно време гледам разни политически предавания и ме налягат разни мисли.
Благодаря ти, че се отби, Ели! Наистина зодия Плъх са готини хора. Имам лични наблюдения.:)
Благодаря ти. Здраве и много поводи за усмивки ти желая!
